Muzyka,architektura oraz jedzenie

Tym razem mam pewien problem z początkiem. Bo miejsce , w którym do wizyty chcę zachęcić jest w zasadzie tylko dodatkiem. Jest fragmentem wspaniałej architektury, towarzyszy znakomitym muzykom i pełni służebną rolę wobec publiczności. Ale samo w sobie jest warte wizyty, bo samo w sobie jest pewną jakością. Naprawdę.

No dobra. Ten wstęp tłumaczy jedno słowo CADENZA . Co to takiego ? Restauracja w nowej  siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.Budynku o architekturze zapierającej dech i może dlatego, gdy patrzę na leżący na restauracyjnym stole talerz z daniem - także widzę majstersztyk swego rodzaju architektury jedzenia. Czy taka dziedzina istnieje - jesli nie, to niniejszym teraz jej istnienie ogłaszam. Bo gdy  restauracja jest fragmentem tak znakomitych wnętrz to czy forma posiłku moze być inna. Dlatego cieszy oczy. Oczywiście niesie także satysfakcję podniebieniu. W tym miejscu nawet okładka spisu potraw strukturą nawiązuje do otaczających nas ścian.

W jednej z pierwszych " recenzji z innej beczki" zastrzegałem - nie wchodzę w rolę recenzenta dań - jestem opisywaczem miejsc. Zachęcam do bywania tam gdzie urzekło mnie miejsce, obsługa, smak potraw oczywiście także. Gdzie sam czy też z przyjacółmi mamy ochotę wracać. A taka jest CADENZA. Przepełniona w trakcie koncertowego antraktu - wtedy  czeka się niestety  w kolejce do baru, ale jaka potem satysfakcja ! Mniej pełna popołudniu , za to wieczorem trzeba stolik rezerwować. I gdy tak dzieje się w wieczór bezmuzyczny to znaczy, że mała część wielkiej siedziby NOSPR - jak napisałem na początku - sama w sobie jest celem.

Wybór win - jest w czym wybrać; dań w karcie - naprawdę wystarczy ; smak - dla mnie- duża radość podniebienia - a forma ? Jak już napisałem - warta ogłoszenia nowej gałęzi architektury - kształowanie bryły na talerzu - dla mnie bomba. A ! Jeden mały , jak filiżanka do espresso, szczegół. Kawa podawana jest w filiżankach z nazwą miejsca. Dla mnie to świadectwo klasy.

Zatem gorąco zachęcam, nie czekajcie na wyprawę przy okazji koncertu - wpadnijcie tam zaraz.  Restauracja CADENZA  - Plac Wojciecha Kilara 1; Katowice  / 32 732 53 47/  siedziba NOSPR .