19 marzec Gołębie w Mediolanie - wersje.

Kiedyś w Mediolanie postanowiłem sfotografowac Katedrę poprzez wzlatujące gołębie. Wynająłem naganiaczy / na codzień zajmowali się sprzedażą karmy dla gołębi/, którzy wabili ptaki karmą, a potem płoszyli je. Ja starałem się to wszystko zarejestrować. Po blisko dwóch kwadransach " zabawy" powstało sporo klatek. Podczas post-produkcji okazało się, że właściwie żadna nie spełnia w 100% oczekiwań. Albo ktoś wszedł w kadr / placu zamknąć nie mogłem/, albo gołębie nie chciały startować w idealnym szyku.

Zdjęcie powstało. Użyliśmy Photoshopa. Wraz z operatorem DTP i jego umiejętnością montażu stworzyliśmy zadawalający mnie obraz. To jedyne jak do tej pory sprzedane moje zdjęcie, " oszukane" za pomocą Ps. Był rok2010.

Kilkanaście minut temu dokonałem powtórnej edycji jednej z powstałych wtedy klatek. Dziś pracuję za pomocą Lightrooma - edytuję, kadruję  nigdy niczego nie montując. Czasem, przyznaję usuwam jakiś drobny detal - smieć, kawałek gałęzi niepasującej do kadru. Powstało zdjęcie - w mojej opini nie gorsze od tamtego, montowanego. a zdecydowanie prawdziwe.

Pierwsze zdjecie - Ps, kolejne Lr. Zapraszam.